• Jesteśmy kreatywni


  Nie boimy się innowacyjnych rozwiązań
 • Jesteśmy profesjonalni


  Świadczymy usługi na najwyższym poziomie
 • Jesteśmy otwarci na współpracę


  Dostosowujemy się do potrzeb Klienta

Sprawy rodzinne

Pomagamy kompleksowo w nawet najbardziej złożonych i trudnych sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Nasi adwokaci i radcy prawni udzielą Państwu wsparcia zarówno reprezentując Państwa przed sądem i organami administracyjnymi, a w razie potrzeby – również w powiązanych sprawach karnych.

Relacje rodzinne wiążą się zarówno ze sprawami majątkowymi (małżeńskie umowy majątkowe), jak i niemajątkowe – obejmujące relacje między członkami rodziny, jak i relacje między członkami rodziny a osobami trzecimi, w tym np. władzę rodzicielską, podejmowanie przez małżonków decyzji dotyczących dzieci albo majątku wspólnego.

Prawnicy z Kancelarii GALIŃSKI & KLEINA w Gdańsku udzielają porad prawnych, asystują w czynnościach notarialnych, jak również reprezentują Klientów w postępowaniach sądowych.

Zaplanuj spotkanie w trybie online

W ramach pomocy prawnej świadczonej przez nasz Zespół związanej z szeroko pojętym prawem rodzinnym należy wskazać na:

 • Sprawy dotyczące obowiązku alimentacyjnego na rzecz dzieci i innych członków rodziny – sporządzanie pozwów i pism procesowych, a także udzielanie porad prawnych w sprawach o alimenty, o podwyższenie alimentów, obniżenie alimentów czy też wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego; sporządzanie zestawienia kosztów utrzymania, pomoc w gromadzeniu w sprawie niezbędnych dowodów, udział w mediacjach.
 • Sprawy o ustalenie kontaktów z dziećmi – sporządzanie pozwów i pism procesowych, reprezentacja, a także udzielanie porad prawnych w przypadku, w którym rodzice nie będą w stanie się porozumieć i wypracować sposobu utrzymywania kontaktu z dzieckiem.
 • Sprawy o ustalenie miejsca pobytu dziecka – w przypadku, jeżeli władza rodzicielska przysługuje na równi obojgu rodzicom mającym osobne miejsca zamieszkania, miejsce zamieszkania dziecka jest u tego z rodziców, u którego dziecko stale przebywa. Jeżeli dziecko nie przebywa stale u żadnego z rodziców, jego miejsce zamieszkania określa sąd opiekuńczy. W powyższym zakresie Kancelaria sporządza stosowne wnioski i pisma procesowe.
 • Sprawy związane z wykonywaniem władzy rodzicielskiej.
 • Sprawy o ograniczenie czy pozbawienie władzy rodzicielskiej.
 • Sprawy dotyczące zarządu majątkiem dziecka, w tym czynności związanych z nabyciem bądź odrzuceniem spadku w imieniu małoletniego.
 • Sprawy dotyczące zgody na wyrobienie paszportu.
 • Sprawy o ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa i macierzyństwa – prowadzimy sprawy o zaprzeczenie ojcostwa i macierzyństwa, reprezentujemy Klientów w sprawach sądowych, wyjaśniamy, w jakich przypadkach ma miejsce domniemanie ojcostwa, jak wygląda krok po kroku procedura zaprzeczenia ojcostwa.
 • Sprawy o wydanie dziecka uprowadzonego za granicę (sprawy z tzw. Konwencji haskiej).
 • Sprawy o ubezwłasnowolnienie wraz z ustanowieniem opiekuna/kuratora – w wyniku ubezwłasnowolnienia w sprawie przed sądem okręgowym zachodzi konieczność ustanowienia opiekuna prawnego dla osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie lub kuratora dla osoby ubezwłasnowolnionej częściowo, celem zapewnienia opieki nad sprawami życiowymi i majątkiem osoby ubezwłasnowolnionej.

Radcy prawni oraz doradcy podatkowi pracujący w ramach GALIŃSKI & KLEINA Kancelarii Radców Prawnych Sp. p. w Gdańsku posiadają ponad 15-letnie doświadczenie zdobyte w ramach doradztwa świadczonego na rzecz przedsiębiorców (MSP) oraz klientów indywidualnych, które pozwoli na udzielenie Państwu potrzebnego wsparcia we wszelkich sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Wieloletnie doświadczenie pozwala Zespołowi naszej Kancelarii skutecznie reprezentować Państwa w nawet najtrudniejszych sprawach rodzinnych, wymagających kompleksowego zrozumienia Państwa interesów. Dzięki temu, że dysponujemy doświadczeniem pochodzącym z bardzo wielu dziedzin prawa, jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa indywidualną strategię działania w Państwa sprawie rodzinnej, która będzie uwzględniała nie tylko obszar prawa rodzinnego, lecz także kwestie majątkowe, związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa itp.

 

GALIŃSKI & KLEINA Kancelaria Radców Prawnych Sp. p.

ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 24a/4, 80-864 Gdańsk

email: biuro@gklaw.pl

tel.: +48 58-351-48-44

tel.: +48 608 – 311 – 704